2 مهر 1396
|
کد خبر: ۱۴۶۰ تاریخ انتشار: شــنـبـه ، ۲۱ مرداد سال ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۱:۰ تعداد بازدید: ۳۲۸

برگزیدگان ششمین جشنواره فیلم شهر معرفی شدند

  • بخش فیلمهای کوتاه بین‌الملل

-         بهترین فیلم انیمیشن 

"فرنوش عابدی" برای فیلم "پیشخدمت" از کشور ایران

-         بهترین مستند کوتاه

"دانیال یاپز" و "کریستین مجیا گوستا" برای فیلم " ویدا" از کشورهای اکوادر و کلمبیا

-         فیلم کوتاه داستانی

"فابریک براکیو" برای فیلم " تمام دنیا برای یک دنیای کوچک" از کشور فرانسه

  • فیلم‌های بلند داستانی و مستند بین‌الملل

-         بهترین فیلم مستند

محمد کارت" برای فیلم "آوانتاژ" از کشور ایران

-         بهترین کارگردانی فیلم‌بلند داستانی

" فابریزیو کتانی" برای فیلم "شرح یک عشق" از کشور ایتالیا

-         بهترین فیلمنامه

"کامبوزیا پرتویی" برای فیلم " فراری "از کشور ایران

-         بهترین بازیگر زن

"والریا چانگتینی " برای فیلم " شرح یک عشق" از کشور ایتالیا

-         بهترین بازیگر مرد

"محسن تنابنده"  برای فیلم " فراری" از کشور ایران

-         بهترین دست آورد فنی

"دودو میراندو"  برای فیلم برداری  فیلم " دادگاه داخلی "از کشور برزیل

-         بهترین فیلم داستانی

" فابریزیو کتانی" برای فیلم " شرح یک عشق" از کشور ایتالیا

-         بهترین دست آورد فنی

"دودو میراندو"  برای فیلم برداری  فیلم " دادگاه داخلی "از کشور برزیل

-         جایزه ویژه هیئت داوران

"محمد کارت"  برای فیلم " آوانتاژ" از کشور ایران

  • فیلم‌های پویانمایی کوتاه و نیمه‌بلند

-          بهترین جان بخشی

سارا آیت‌الهی، لاله ضیایی،سیامک تکلو و حجت عزم پور برای فیلم داش آکل

- بهترین  کارگردانی

حسین ملایمی برای کارگردانی فیلم پویانمایی بدو رستم بدو

- بهترین فیلم

امیرهوشنگ معین تهیه کنندگی فیلم درخت پرتقالی محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

  • فیلم‌های کوتاه و نیمه بلند داستانی

 - بهترین فیلمنامه

آرمان خوانساریان برای فیلمنامه فیلم‌های سبز کله غازی و قرص برنج

- بهترین دستاورد فنی یا هنری

میلاد و سجاد ستوده نیا و مرتضی هدایی برای فیلم بیماری

- بهترین کارگردانی

درناز حاجی‌ها برای کارگردانی فیلم  مرضیه

-         بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری

آرمان خوانساریان  برای فیلم  سبز کله غازی

-         جایزه ویژه هیات داوران

خورشید چراغی پور برای نقش آفرینی در فیلم کوتاه داستانی وقت ناهار

  • بخش فیلم های مستند

- بهترین تحقیق یا پژوهش

ابوالفضل سروش مهر برای فیلم گراند هتل

- بهترین دستاورد فنی یا هنری

انسیه ملکی برای  فیلم مانکن های قلعه حسن خان

- بهترین کارگردانی مستند کوتاه و نیمه بلند

حامد کلجه‌ای برای کارگردانی فیلم مستند حامی

- بهترین کارگردانی مستند بلند

حسام اسلامی برای کارگردانی فیلم مستند بلند متهمین دایره بیستم

مستند- جایزه ویژه هیئت داوران 

مستند مادرم زمین به تهیه کنندگی آقای مجتبی میرتهماسب

- بهترین فیلم

سام کلانتری برای تهیه کنندگی فیلم مستند مانکن‌های قلعه حسن خان

- بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری

هادی آفریده برای فیلم مستند  باغ های گمشده

- بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری

تقدیر هیئت داوران به خاطر تصویربردای مجموعه فیلمهای مستند ارائه شده به جشنواره، رضا تیموری

بخش فیلمهای ویدیویی

- بهترین فیلمنامه

آقای سید روح اله حجازی برای فیلمنامه فیلم سپید به رنگ مروارید

- بهترین دستاورد فنی یا هنری

امیر موسوی برای تصویربرداری فیلم سپید به رنگ مروارید

رضا بازی برون برای ایفای نقش کاراگاه در فیلم جاده تباهی

- بهترین  کارگردانی

یاسر طالبی برای کارگردانی فیلم  فرزندان

-بهترین فیلم

میترا روحی منش برای تهیه کنندگی فیلم  فرزندان

  • بخش فیلم های سینمایی

- بهترین فیلمنامه

کامبوزیا پرتوی برای فیلمنامه فیلم سینمایی فراری

- بهترین بازیگر زن

پردیس احمدیه  برای ایفای نقش در  فیلم سینمایی لاک قرمز

-بهترین بازیگر مرد

ناصر هاشمی برای ایفای نقش در  فیلم سینمایی برادرم خسرو

- بهترین دستاورد فنی یا هنری

مهرداد میرکیانی و عبدالله اسکندری برای چهره‌پردازی فیلم سینمایی لانتوری

- بهترین کارگردانی

محمدحسین مهدویان برای کارگردانی فیلم  سینمایی ماجرای نیمروز

- جایزه ویژه هیات داوران

احسان بیگلری برای کارگردانی فیلم سینمایی برادرم خسرو

- بهترین فیلم

سعید ملکان برای تهیه کنندگی فیلم  سینمایی ابد و یک روز

- بهترین اثر با محوریت تهران نگاری

بهمن کامیار و محسن قرائی  برای تهیه کنندگی و کارگردانی فیلم  سینمایی سد معبر

-         تقدیر ویژه دبیر جشنواره برای کارگردانی فیلم سینمایی "ویلایی‌ها" به منیر قیدی