30 خرداد 1397
|
کد خبر: ۱۴۵۱ تاریخ انتشار: پنـج شنبه ، ۱۲ مرداد سال ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۶:۰ تعداد بازدید: ۷۶۲

چهارمین روز از ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر

کلاس درس یک استرالیایی در بنایی تاریخی

به  گزارش روابط عمومی ششمین دوره جشنواره بین المللی فیلم شهر، تور کارگاه فیلمبرداری خلاق با حضور پیتر جیمز و علاقه‌مندان فیلمبرداری در کاخ گلستان به چهارمین روز جشنواره فیلم شهر حال و هوایی تاریخی بخشید.  مهمانان خارجی جشنواره با حضور در تالارهای ظروف، آئینه و یادگیر در مجموعه کاخ گلستان، از این بنای باستانی ایران زمین بازدید کردند، بازدیدی که با صحبت های پیتر جیمز درباره تکنیک های فیلمبرداری از مناظر شهری همراه شد. این فیلمبردار استرالیایی، در موقعیت های مختلف کاخ گلستان براساس میزان نوری که در آن قسمت وجود داشت، اهمیت نور را در فیلمبرداری برای حاضران بیان کرد.

فیلم مجید اسماعیلی پارسا با عنوان « جاده» اولین سانس جدول نمایش امروز بود که با حضورعوامل سازنده این فیلم و در میان تشویق تماشاگران حاضر در سالن اکران شد.

کارگاه «تکنیک های انیمیشن زیر دوربین» با حضور مریم کشکولی نیا، کارگردان انیمیشن در طبقه فوقانی پردیس سینمایی ملت بخش دیگری از چهارمین روز جشنواره را تشکیل داد. کشکولی نیا این کارگاه را در دوبخش برای حضار برگزار کرد و بخش دوم آن با ترسیم شکل، خط  و عناصر بصری همراه بود که از طریق هنرجویان از نزدیک با چند تکنیک انیمیشن آشنا شدند.

شهاب الدین نجفی در بخش دیگری از چهارمین روز جشنواره کارگاه عنوان بندی را برای هنرجویان برگزار کرد. به گفته نجفی برای ساخت تیتراژ یک اثر باید فیلمنامه خواند، چون تیتراژ در حقیقت فیلمی در دل یک فیلم دیگر است. هنرجویان در این کارگاه سوالات خود را از نجفی مطرح کردند و این هنرمند تا جایی که زمان اجازه می داد مبحث را برای حاضران تشریح کرد.

«کارگاه خلاقیت در کارگردانی فیلم های شهری» بخشی دیگر از چهارمین روز جشنواره فیلم شهر بود که حاضران را روانه نشستی دیگر با حضور فابریزیو کتانی از ایتالیا و نازنین مفخم، کرد. حاضران در این نشست شیوه های فیلمسازی شهری را از زبان این دو هنرمند شنیدند.

چهارمین روز جشنواره فیلم شهر ساعات پایانی خود را سپری می کند، این در حالی است که مهمانان  جشنواره همچنان در راهروهای پردیس سینمایی ملت از این سو به آن درحال رفت و آمد و گپ و گفت درباره جشنواره ای هستند که از ساعت 14 تا این لحظه در 4 سالن، فیلم هایی با رنگ و بوی شهر را برای مهمانان نمایش دادند.